Haber

Babacan: Cumhuriyet tarihinde hiç bu kadar hazır bir siyasi program görülmedi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iktidara gelmeleri halinde uygulayacakları eylem planları hakkında, “Ben çok netim. Cumhuriyet tarihinde hiç bu kadar hazır bir siyasi program olmamıştır.”

Ali Babacan, partisinin Ankara’sı Spor İstanbul Salonu’nda düzenlenen ‘DEVA Türkiye’ programında eylem planlarını açıkladı. Babacan, seçim tarihi kesinlik kazanmasa da ilk kez bir siyasi partinin hükümet programını en ince ayrıntısına kadar açıkladığını ifade etti. AK Parti’nin kurucu üyesi olarak siyasete adım attığını belirten Babacan, “34 yaşında ülkesinin geleceğinden endişe duyan bir genç olarak siyasete girdim. O günlerden nefes alamadık. 90’lı yılların hukuksuzluğuna, askeri vesayeti iliklerimize kadar hissettiğimizde, ekonomi tabanda iken 2001. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak mecbur hissettim, en genç bakanıydım, uygun geldi, gittim. günde 2 ülkeye.her gün sabah 03.00’den 04.00’e kadar çalıştım.2002’den 2013’e kadar milli gelirimiz neredeyse 3 kat arttı.3.600 dolardan 9.700 dolara çıktı.Biz gittikten sonra milli gelir neredeyse yarı yarıya azaldı. 9.700$’dan 5.800$’a düştü.Bütün kusurları ve fazileti ile sadece 14 yıl çalıştım ama sadece insanımız için.Onun günlerine dönüp baktığımda hayatım boyunca bir parçası olmak benim için bir onur olacak. Ama 2001’de birlikte yola çıktığımız arkadaşlar Recep Tayyip Erdoğan, sözlerinden yüz çevirdi. Beni başarılı kılan ilke ve değerlerden hiçbir zaman ayrılmadım. AK Parti’nin kuruluş ideallerinden kopan Sayın Erdoğan’dır” dedi.

Babacan, partinin uygulayacağı eylem planlarına ilişkin şunları söyledi:

“Burada ne yapacağımızı tek tek anlatmaya kalksam 22 eylem planının isimlerini sıralamak uzun sürer. Güçlü, sürdürülebilir ve kapsayıcı ekonomi, özgür, güçlü ve keyifli bir toplum, kaliteli kamu” yönetim, saygın bir ülke. Özetin özeti bu. Çok net tartışıyorum. Cumhuriyet tarihinde hiç bu kadar hazır bir siyasi program olmamıştır. Bu çalışmalara kimlerin katkısı olduğunu biliyor musunuz?” Ülkemizde binlerce değerli akademisyen, hukukçu, ekonomist, araştırmacı, çevreci, eğitimci, sağlıkçı, şehir plancısı, çiftçi, girişimci, esnaf, binlerce insan var. siyasi birimlerimize destek veren, canla başla çalışan isimler şu anda bu salonda.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu