Haber

Batur: Sporcu dostu belediye olmaya devam edeceğiz

Konak ilçesinde faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri için düzenlenen güçlendirme töreninde konuşan Lider Batur, “Amatör spor, görünüşte hiçbir menfaat ve karşılık beklemeden buradaki güzel çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet etmektir. Bu bir sanat. Spora ve gençliğe yatırım yapmaya, sporcu dostu bir belediye olmaya devam edeceğiz.”

Konak Belediyesi’nin ilçedeki amatör spor kulüplerinin faaliyetlerini sürdürebilmeleri için büyük değer taşıyan ve gelenek haline gelen nakit parası törenle verildi. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Amatör Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı ve Konak Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Şerif Demir, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan Yardımcısı Ahmet Öncel, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) İzmir Eski Lideri Dr. Şaban Acarbay, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İzmir İl Temsilcisi Selçuk Ergeldi, Konak’ta faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin lider, yönetici, antrenör ve sporcuları ile Konak Belediyesi Meclis Üyeleri ve muhtarları katıldı. Genç sporcuların coşkusuna damgasını vuran törende Konak’ta bulunan 25 amatör spor kulübüne toplam 500 bin TL bedelle destek verildi.

Batur: Amatör sportmenlik sanattır

Törenin açılış konuşmasını yapan Konak Belediye Başkanı Abdul Batur, geçmişte hem sporcu hem de kulüp yöneticisi olduğunu belirterek, içten gelen biri olarak amatör spor kulüplerinin değerini çok iyi bildiğini söyledi. Amatör spora hizmet etmeyi sanata benzeten Önder Batur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Göreve geldiğimizden beri özellikle Konak Belediyesi sınırları içindeki amatör spor kulüpleri ile yakın temas halinde olduk ve sizlerle gurur duyuyoruz. Hem sporcu olarak hem de yönetici olarak amatör sporun ne olduğunu, amatör sporda yönetici olmanın ne kadar zor olduğunu bilen bir insanım. Amatör spor, zahiren hiçbir menfaat ve karşılık beklemeden buradaki güzel çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet etmek demektir. Bu bir sanat. Cumartesi, Pazar, gündüz, akşam ve dinlenme saatlerini bu çocuklara veriyorsunuz. Kıymetli kulüp liderlerimizi, yöneticilerimizi ve en önemlisi genç sporcularımızı bir kez daha gece gündüz alkışlıyoruz.”

“Amatör spor kulüplerimiz can damarımız”

Konak’ta bulunan Gültepe Atatürk Spor Tesisi başta olmak üzere tüm tesisleriyle amatör spor kulüplerinin hizmetinde olduklarını dile getiren Önder Batur, dimdik ayakta durmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Türkiye’ye yatırım konusunda maddi yardım ve takviye çalışmalarımıza devam ettik. önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da federasyon hisseleri. Yardım bir buçuk milyona ulaştı. Belediye olarak bunun sonu yok. Ekonomik sıkıntılara rağmen amatör kulüplerimizi unutmadık. Amatör spor kulüplerimiz bizim can damarımızdır. Buradaki çocuklarımızın büyümesi, spora yönelmesi, sporla iç içe olması çok değerli. Spora ve gençliğe yatırım yapmaya, sporcu dostu bir belediye olmaya devam edeceğiz.”

Demir: Lider Batur’un spora bakışını ve bağlılığını biliyoruz

Konak Amatör Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı ve Konak Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Şerif Demir Konak’ta amatör sporun yanında duran bir lidere sahip olduklarını belirten Mehmet Şerif Demir, “Sizinle yürümekten, sizi tanımaktan, kardeş olmaktan onur duyuyorum. sana. Üç buçuk yıldır her istediğimize hayır diyen Cumhurbaşkanımız Abdulbatur’a çok teşekkür ediyorum. Spora karşı tavrını ve bağlılığını biliyoruz. Abdul Başkan, Yılmazkaya Spor Kulübü başkanımız vefat ettiğinde yanımızdaydı, desteğini eksik etmedi, hepimiz adına minnettarım. İzmir’deki amatör spor kulüplerinin başındaki Abdulbatur Bey gibi kardeşlerimizi Allah eksik etmesin.”

Acarbay: Abdulbatur’un bütün işlerinde yanındayız, yanında olacağız

TÜFAD İzmir Eski Lideri Dr. Şaban Acarbay da bir konuşma yaparak, “Gençlerin milli şevk ve özenle yetiştirilmesi gerekiyor. Çünkü çocuklar ve gençler Türkiye’mizin geleceğidir. Bu çalışmada yardım eli ve sevgisiyle emeği geçen Abdulbatur Önder ve grup arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum. Abdül Batur şahımızdır elbette ama aynı zamanda rekorlar kıran bir İzmir belediye başkanıdır. Kendisine saygımız âdettir ama biz kendisini belediye başkanı olmadan önceki spor yıllarından tanıyoruz ve tüm çalışmalarında yanındayız, yanında olacağız.”

Prior: Aranızda olmaktan onur duyuyorum.

İzmir ASKF Başkan Yardımcısı Ahmet Öncel, “Spora ev sahipliği yapan, sporun ve sporcunun her zaman yanında olan Sayın Abdül Batur Başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte olmaktan onur duyuyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu