Haber

Belarus, Rusya ile ortak askeri uçuş tatbikatı yapacak

Belarus Savunma Bakanlığı, Rusya ile ortak askeri uçuş tatbikatı düzenleneceğini duyurdu.

Bakanlık basın servisinden yapılan açıklamada, 16 Ocak-1 Şubat tarihlerinde Belarus Silahlı Kuvvetleri ile Rusya Silahlı Kuvvetlerinin müşterek bölgesel güç havacılık birliklerinin ortak uçuş taktik tatbikatı yapılacağı belirtildi.

Rusya Hava ve Uzay Kuvvetlerine ait uçuş araçlarının Belarus’ta yapılacak tatbikat için transfer edildiğine dikkat çekilen açıklamada, “Uçuş taktik tatbikatında Belarus Hava Kuvvetlerine ait tüm üs ve poligonlar, Belarus ordusu hava kuvvetleri kullanılacaktır. savunma sistemleri birimi görev yapacak.” terimler kullanıldı.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ve Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukashenko, Rusya-Belarus Birliği Devleti sınırlarında artan gerilim gerekçesiyle Ekim ayında iki ülkenin askeri birliklerinden oluşan ortak bir bölgesel güç oluşturdu.

Belarus Savunma Bakanlığı, 6 Ocak’ta Rusya-Belarus ortak bölgesel gücünün savunma görevine hazır olduğunu açıklamış ve gelecekte ortak bölgesel askeri birliklerin mükemmelleştirilmesi için farklı birlikler düzeyinde çalışmaların devam edeceğini belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu