Teknoloji

En Popüler Yayıncılardan Biri olan xQc, Twitch’in Rakip Kick’iyle “100 Milyon Dolarlık” Anlaşma İmzaladı

Hayatımıza justin.tv olarak giren ve daha sonra adını Twitch olarak bildiğimiz, hepimizin bildiği canlı yayın platformu artık adeta rakipsiz. Daha önce birçok yeni yayın platformu, yıllık yüksek fiyatlar sunarak Twitch yayıncılarını platformlarına çekmeye çalışmıştı. Ancak eninde sonunda diğer platformlara giden yayıncılar Twitch’e geri döndüler.

Yine eşi benzeri olmayan bir durum var. Twitch’in en tanınmış yayıncılarından biri olan xQc, Cuma günü Twitter hesabında şunları duyurdu: Andrew Tate’in yayın yaptığı Amazon’un platformu Kick ile anlaşma imzaladığını duyurdu. Ancak işler geçmişteki yayıncı transferlerinden biraz farklı.

xQc’nin anlaşması ne kadar?

xQc’nin menajeri Ryan Morrison’a göre xQc, yaklaşık 70 milyon dolar değerinde iki yıllık bir sözleşme imzaladı. Bu sözleşmenin toplam değeri, xQc’nin kesinlikle hedefleri karşılamasıdır. 100 milyon dolara kadar . Morrison, bu anlaşmanın eğlence bölümündeki en yüksek ücretli anlaşmalardan biri olduğunu söyledi.

xQc, “Kick bana daha önce yapamadığım şeyleri deneme fırsatı veriyor” dedi. Önümüzdeki yıllarda bu fırsatı yeni yaratıcı ve taze fikirlere dönüştüreceğim için çok heyecanlıyım.” Ortada xQc tarafından yapılan bu yeni anlaşma, onu Kick’e özel bir yayıncı yapmıyor, Twitch üzerinden de yayına devam edebilecektir. . Eğer doğal.

Twitch, son yıllarda ana yayıncılarının çoğunu YouTube gibi diğer platformlara kaptırmış olsa da, bazı yayıncılar Twitch’in çevrimiçi topluluğuna karşı daha az duyarlı hale geldiğini ve yayıncıları eğlendirmek yerine kendi çıkarlarına odaklandığını söylediler. Kick ise artık bu yıl açılıyor ve izleyici kitlesi az da olsa yayıncıların gelirlerinden geliyor. hisselerin sadece %5’i bir platform. Bu nedenle Twitch’e bu kez meydan okunmuş olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu