Ekonomi

Malatya’daki Moloz Döküm Sahalarına Tepki

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Cet Sadıkoğlu, kentte belirlenen moloz depolama alanlarına tepki göstererek, “Enkaz ıslahını koordine edemeyenler Malatya’ya zarar veriyor.”

Pazar binası, galericiler alanı, fidancılar alanı, yeni bağ pazarı ve nakliyeciler alanının bulunduğu alana yakın bir alanın moloz depolama alanı olarak kullanılmasına tepki gösteren Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Cet Sadıkoğlu, ” Kent merkezinden, ticari kuruluşlardan ve en önemlisi vatandaşlardan uzak bir yerde çöp depolama alanı oluşturmak mümkün değil.” “Enkaz ıslahını koordine edemeyen yerel yöneticilerin vizyonsuz uygulamaları Malatya’ya ve esnafımıza zarar vermeye devam ediyor” dedi.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Cet Sadıkoğlu, Malatya Fidan Sahasını ziyaret ederek Malatya Fidan Kooperatifi Lideri Abuzer Yumrutepe ve fidan üreticileriyle bir araya geldi. Fidancılar sitesinin hemen yanında bulunan moloz depolama alanının bölgede ciddi çevre ve hava kirliliği ile sağlık sorunlarına yol açtığını belirten Önder Sadıkoğlu, “Esnaflarımızın daveti üzerine Malatya Fidancılar Sitesi’ni ziyaret ettik. Ağır hasar gören tesisin yıkılmasının ardından binalarda, kamyonlara yüklenen molozlar Fidancılar sahasının hemen yanına dökülüyor.Dağ Bölgede biriken molozların oluşturduğu toz ve duman ciddi çevre ve sağlık sorunlarına neden oldu.Sadece fidancılarımız değil, aynı zamanda esnafımız da. Bu bölgedeki market binası, galericiler sitesi, yeni semt pazarı ve nakliyeciler sitesi de aynı durumdan şikayetçi. Yaşam ve ticaret alanlarının bulunduğu bir bölgede çöp dökmenin anlamı yok. “Bunu yapmak mümkün değil. Esnafımız oluşan tozdan dolayı dükkanlarını bile açamadıklarını söylüyor. Kent merkezine, ticari işletmelere ve en önemlisi vatandaşlara uzak bir lokasyonda çöp depolama alanı oluşturamayan, moloz ıslahını koordine edemeyen yerel yöneticilerin vizyonsuz uygulamaları Malatya’ya ve esnafımıza zarar vermeye devam ediyor.” -MALATYA

tuzlukcu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu