Haber

Trump, Gürcistan’daki seçimlerle ilgili ‘büyük, karmaşık, reddedilemez bir rapor’ açıkladı

Kendi sosyal medya platformu olan TruthSocial’da yaptığı paylaşımda Donald Trump“Gürcistan’da meydana gelen cumhurbaşkanlığı seçim sahtekarlığına ilişkin büyük, karmaşık, ayrıntılı ancak reddedilemez bir rapor neredeyse tamamlandı” dedi.

Trump, bahsettiği raporu Pazartesi günü yerel saatle 11:00’de New Jersey’de düzenleyeceği bir basın toplantısında açıklayacağını belirtti.

Bu şüpheleri ortadan kaldıran rapora göre, bana ve diğerlerine yönelik tüm suçlamalar düşürülmeli.”Rapor hakkında yorum yapan Trump, rapor sayesinde masumiyetinin tam anlamıyla ortaya çıkacağını savundu.

Trump’a son dava

Dün gece yerel saatle gece yarısı, Atlanta, Georgia’da, ‘Eyalette 2020 cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına müdahale etmeye teşebbüs edildi’İddiasını uzun süredir araştıran Fulton bölge savcılarının delil ve tanık ifadelerinin ardından Trump’ı yeni suçlamalarla suçlayan iddianame kamuoyuna açıklandı.

41 suçlamanın yer aldığı 98 sayfalık iddianamede Trump, ‘ortada Trump’a sordu’ kamu görevlisinin yeminini bozmaya tahrik’, ‘yanlış beyanda bulunmaya komplo’Ve ‘ devletin yolsuzlukla mücadele ve şantaj yasasını ihlal ediyor’Unvanlar da dahil olmak üzere 13 kabahat isnat edildi.

Trump’ın yanı sıra eski avukatlar Rudy Giuliani ve John Eastman ile eski Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı Mark Meadows’un da aralarında bulunduğu 18 kişi daha suçlandı.

kaynasli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu