Haber

Kütahya Valisi: ‘Köşklerin kapatılması için yetkimi kullandım’

Kentteki 10 köşkün süresiz kapatılmasına ilişkin Kütahya Valisi Musa Işın, “Ben yetkimi kullanarak bunları kapattım. Devletin açtığı bu bataklığın kurutulması gerekiyordu.”

Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Belediye Sosyal Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Işın, önemli açıklamalarda bulundu. Artan asayiş ve narkotik olayları nedeniyle kentteki 10 köşkün süresiz kapatılmasına ilişkin Vali Işın, “Allah sizden bin kere razı olsun, bugüne kadar neredeydiniz diye soracaksınız. Size ne veriyoruz, ne yazıyoruz” dedi. Resmi rakamlar. Ancak kayıt altına alınmayan, paylaşamadığımız şeyler de var. Bu tamamen bir durum.” Bu bir bataklık. Cinayet, gasp, uyuşturucu, kadın ticareti var. Her türlü suç, rezalet, rezalet var. Silah kaçakçılığı var, silahlı saldırı var. Tam bir bataklık. Böyle bir bataklık varken kendimizi kandırıyoruz. Uyuşturucuyla mücadele edeceğimizi söylüyoruz. Arkadaşlar burada bataklık açıldı. Neden meselenin özüne inmiyoruz? Önce burayı kapatın, sonra uyuşturucuyla mücadele edin. Ben burada vali olduğum sürece bunlarla mücadelemi sürdüreceğim. Çünkü burası sizin için, Kütahya için, hepimiz için. “Bu bir utanç kaynağıdır” dedi.

“Kapatmak için yetkimi kullandım. Devletin açtığı bu bataklığın kurutulması gerekirdi” diyen Vali Işın, bataklıktaki insanların rehabilitasyonunda sıkıntılar olabileceğini ancak topluma kazandırılması yönünde çalışmaların artacağını söyledi. devam etmek.

Kütahya’da Valiliğin bir süre önce aldığı karar doğrultusunda 10 köşk belirsiz bir süreliğine kapatıldı. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu