Haber

San Antonio Spurs teknik direktörü Popovic’ten Darüşşafaka’ya deprem yardımı

NBA takımlarından San Antonio Spurs’un baş antrenörü Gregg Popoviç, 6 Şubat’ta Maraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan depremlerin ardından yardım çağrısında bulundu.

NTV’ye göreBir zamanlar Diyarbakır’da yaşayan 74 yaşındaki teknik direktör, “Bir süreliğine buradayım ve depremzedeleri anladığımı göstermek için buradayım. Diyarbakır’da yaşadım ve gençliğimde Gaziantep gibi birçok şehri gezdim. Abi ben o güzel insanların inançlarını karakterlerini zorlukların üstesinden gelme güçlerini biliyorum yetimlere eğitim imkanı sağlayan ve bunu yüzlerce yıldır mükemmel bir şekilde yapan Darüşşafaka ile birlikte hareket edeceğim yalvarırım bir yol bulun yardım edin dedi.

Popoviç, takımının 2014’te İstanbul’da Fenerbahçe Beko ile oynadığı maç öncesi yaptığı açıklamada, “İstanbul’un son 15 yıldır gittiğiniz yerler arasında en sevdiğim yerlerden biri olduğunu dürüstçe söyleyebilirim. Arkadaşlarım var. Orada. Hava Kuvvetleri’nde görev yaparken 1 yıl Diyarbakır’da bulundum. Çok misafirperver insanlarla tanıştım. Buraya gelmekten her zaman keyif alıyorum. Sultanahmet ve Haliç çok keyifli yerler” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu